What's new in PORTOS?

Hostia si objednajú či zaplatia zo svojho smartfónu!

16.08.2022

Nie, dnes sa už nečaká na účet, ani sa nechodí platiť do radu na bar.

V podnikoch so systémom PORTOS naskenujete mobilom Qerko na stole a pohodlne zaplatíte. A obsluha hneď z pokladnice vie, že je zaplatené.

PORTOS, ako prvý slovenský pokladničný systém, prináša revolúciu v platení v reštauráciách – Qerko.

Čo vám Qerko prinesie?

✔ Mnoho drahocenného času pre personál naviac. Otočíte viac stolov behom obedovej špičky, zbavíte sa nekonečných front pri pokladni a predáte toho oveľa viac.
✔ Vďaka úspore času otočíte až o 300 stolov mesačne navyše.
✔ Personál bude mať omnoho viac priestoru pre ešte lepšiu starostlivosť o vašich hosťov.
✔ Váš personál získa cez Qerko až o 40 % vyššie prepitné.
✔ Zvýšenie tržieb o 10% – hostia nebudú musieť čakať na zaneprázdnený personál a vďaka digitálnemu menu si objednajú viac a rýchlejšie. V prevádzkach sme tak pozorovali zvýšenie tržieb.

Revolúcia platenia v reštauráciách 

Platba hostí priamo od stola 

Hostia môžu zaplatiť účet priamo zo svojho smartfónu. Ak sa chce napríklad partia kamarátov pri platení rozdeliť, každý hosť uhradí iba svoju časť účtu. Hostia nestoja pri bare, nečakajú na zaplatenie a neprekážajú tak pri nosení jedla z kuchyne. Ide o najpohodlnejší spôsob na svete, ako platiť v reštauráciách.


Jedálny a nápojový lístok v smartfóne vašich návštevníkov

Hosťom sa zobrazí jedálny a nápojový lístok, ktorý je neustále automaticky spárovaný s PORTOSom. Žiadna robota navyše.


Objednávanie a doobjednávanie

Hostia si môžu doobjednať ku svojmu existujúcemu účtu, alebo si otvoriť nový účet. Vy určíte, či je potrebné takéto objednávky rovno zaplatiť.


Digitálny účet priamo na e-mail

Účet letí často z tlačiarne priamo do koša. Čo tak ho vôbec netlačiť? Každý hosť dostane digitálny účet hneď po platbe na e-mail. Navyše z každej platby prispievame na projekt Prales Dětem.


Spoznáte váš podnik očami hostí

Po platbe vám hosť môže zanechať hodnotenie. A robí to až 70% z nich! Znížite tak počet negatívnych recenzií na sociálnych sieťach a dostanete sa k detailnej spätnej väzbe ako prví.


Digitálny vernostný program

V aplikácii Qerko viete hosťom poskytnúť rôzne zľavy a odmeny a to aj bez asistencie obsluhy. Dajte zákazníkom ďalší dôvod chodiť do vášho podniku častejšie.

 

Váš personál bude mať prehľad

O všetkom, čo sa cez Qerko udeje, má váš personál okamžite prehľad. Objednávky sa správne umiestňujú na mape stolov a o každej objednávke, či platbe, je okamžite vytlačené potvrdenie.

Ako to funguje? 

Na stoly na vašej terase či vnútri podniku umiestnite QR kódy Qerko. Stačí, ak QR kód vaši hostia smartfónom odfotia, alebo sa ku kódu priblížia s odomknutým telefónom a automaticky sa otvorí dočasná aplikácia Qerko – hostia si nemusia nič inštalovať. Ak však chcú, aplikácia je dostupná  pre Android aj iOS úplne zadarmo.

Ešte viac podrobností a praktických informácii nájdete v článku Qerko a PORTOS - otázky a odpovede.

Doprajte vašim návštevníkom najpohodlnejší spôsob na svete, ako platiť v reštauráciách. 

Aktivujte si Qerko do 31. októbra 2022 a získajte 50% zľavu na inštalačnú sadu "Qerko balíček do začiatku". Poplatok za chytrú Qerko platbu (0,1 euro / transakcia) počas prvých 6 mesiacov neplatíte. Navyše obdržíte rozšírenie Qerko v hodnote 75 eur na celý rok úplne zadarmo!

Aktivácia rozšírenia Qerko vyžaduje verziu PORTOS 4.0. Inštalácia je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka. Qerko transakcia je spoplatnená bankovou platbou 1,5% podľa aktuálneho cenníka Qerko.

 

Foto: Qerko

Article categories