Aktuality , Čo je nové v PORTOSe?

Hotovostné automaty môžu pomôcť aj vašej prevádzke

28.02.2024

Hotovostné automaty Glory sú lídrom vo svojom segmente. Spolu s pokladničným systémom PORTOS tak dokážete prijímať hotovostné platby na úplne inej úrovni.

 

Čo je hotovostný automat?

Slúži na bezkontaktný príjem a výdaj hotovosti. Dá sa zabudovať do pokladničného pultu a obsluha sa tak môže plne venovať zákazníkovi bez starosti o hotovostnú platbu.

Hotovostný automat je možné orientovať aj spôsobom, kedy s ním manipuluje obsluha. V tomto prípade tak uľahčí najmä počítanie financií.

Pre koho je hotovostný automat určený?

Všade tam, kde je čas vzácny a obsluha musí realizovať množstvo malých hotovostných transakcií.

Uplatnenie si nájde nielen vo veľkých obchodných reťazcoch, ale v prevádzkach ako sú zmrzlinárne, bistrá, pekárne, mäsiarstvá, múzeá, železiarstvá, kaderníctvá a iné.

Benefity hotovostného automatu

 

Eliminácia krádeží

Takmer po každom nasadení hotovostného automatu sa zvyšuje podiel hotovostných tržieb, mnohokrát o desiatky percent. Bezpečne automatizuje manipuláciu s hotovosťou na pokladni, minimalizuje riziko chýb, krádeže zo strany zamestnancov a zároveň zvyšuje produktivitu zamestnancov a zlepšuje služby zákazníkom. 

 

Úspora na hygienických opatreniach

Obsluha už nesiaha na hotovosť a zabráni sa tak nehygienickému zaobchádzaniu s predávaným sortimentom, napríklad bez kontaktu s hotovosťou viac nemusí opakovane zvliekať a navliekať ochranné rukavice. Nezabudne ani na umytie rúk pred pripravovaním pokrmov. Šetrí sa tak nielen čas personálu, ale aj náklady za nákup jednorázových rukavíc, ktoré si musela obsluha nasadiť po každéj manipulácií s hotovosťou. 

 

Úspora času pri manipulácii s hotovosťou

Bez hotovostného automatu je hotovosť počas dňa opakovane počítaná.

Bežný okladník strávi denne priemerne 20-30 min. počítaním hotovosti. Hlavný pokladník denne strávi 20-30 min. prepočítavaním hotovosti za každú pokladňu a ďalších 60 minút prípravou hotovosti pre odvod do banky/CIT.

 

Rýchle odovzdávanie smien bez počítania hotovosti

Stačí sa len odhlásiť a prihlásiť v pokladničnom systéme.

 

Rýchlejšie a efektívnejšie obslúženie zákazníka

Vďaka rýchlosti tranzakcie s 5 bankovkami a 30 mincami, ktorá je 10 sekúnd od jej zahájenia až po ukončenie tlačením účtu. Obsluha môže v dobe, kedy zákazník sám platí v hotovosti do hotovostného automatu, baliť nákup, alebo pripravovať ďalšiu objednávku.

 

100% overovanie pravosti bankoviek a kontrola ich kvality

Nemusíte školiť personál na falzifikáty a obsluha sa nemusí báť rozmeňovacích podvodov. Všetky hotovostné automaty majú Certifikikáty CE pre Európu a certifikácie európskej centrálnej banky (ECB).

 

Pokladník bez hmotnej zodpovednosti

S hotovostným automatom môžu pracovať aj neplnoletí brigádnici, ktorí nemôžu mať zo zákona hmotnú zodpovednosť.

 

Bezpečnost a úspora nákladov za odvody tržieb

Hotovosť je okamžite uložená v stroji. Tržba sa odvádza v uzavetej a uzamknutej kazete, ktorú je možné zapečatiť. Prístup k nej má len oprávnená osoba. Nie je potrebné ju odvádzať každodenne, stačí napríklad raz za týždeň - teda presne tak, ako to vyhovuje vám.   

 

On-line management

Všetko, čo súvisí s hotovosťou, máte pod 100% on-line kontrolou. Vo svojom mobile, alebo notebooku viete o každej tranzakcii. Aplikácia vás sama upozorní e-mailovou notifikáciou, ak je potrebné doplniť nominál, alebo vybrať tržbu. Neustále máte prehľad o tom, aké je zloženie hotovosti, a aká čiastka je v zariadení. Každý deň vám príde automatická kontrolná uzávierka e-mailom. Všetky dáta sú pod vašou kontrolou, nenahliada na ne nikto tretí (napr. banka).

Ponuku komaptibilných hotovostných automatov nájdete tu.

 

Foto: Glory, Albacon

Zoznam kategórií